Slevy na těchto webových stránkách již nejsou platné, v roce 2021 můžete získat slevu na dovolena.jiznicechy.cz

Informace

COVID-19

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY V SOUVISLOSTI SE ZÁKAZEM POSKYTOVÁNÍ UBYTOVACÍCH SLUŽEB

Máte vygenerovaný a spárovaný voucher, ale nemůžete ho využít vzhledem k aktuálnímu zákazu poskytování ubytovacích služeb?

Aktuální situace bohužel nedovoluje ubytování v HUZ za účelem rekreace. I přes to, že jste měli potvrzenou cenu za ubytování s výší poskytnuté slevy, nebude možné tuto slevu nárokovat po 30.11., kdy dojde k ukončení projektu. Všechny vouchery ztrácí dnem 30.11. svoji platnost a nebude možné je využít v jiných – náhradních termínech.

Je plánováno pokračování programu nebo náhrada za dny nemožnosti poskytování ubytovacích služeb – čerpání slev?

Jihočeská centrála cestovního ruchu usiluje o přesun nevyužitých finančních prostředků alokovaných na kompenzaci poskytnutých slev pro HUZ do jarních měsíců, kdy by slevy na ubytování mohly být poskytovány obdobnou formou. Bohužel se však JCCR nesetkává s pochopením nutnosti podpory podnikatelských subjektů, jejichž činnost je přímo vázána na cestovní ruch.

Ze smlouvy mezi JCCR a UZ vyplývá povinnost uvést výši poskytnuté finanční podpory do příslušných registrů. Jak to bude, když jsem podporu pro své ubytovací zařízení zcela nevyčerpal/a?

Po uzavření programu a řádném vyúčtování upraví JCCR v těchto registrech v současné chvíli uvedenou maximální možnou výši podpory na částku reálně poskytnutou.

Slevové vouchery na ubytování

 • Voucher lze využít pro rezervace na ubytování na min. 2 noci a max. 7 nocí 
 • Voucher mohou využít i ti zájemci, kteří ho již využili v létě.
 • Do nabídky ubytovacích zařízení se vrací i ty, které již vyčerpali svůj limit. Limit pro ubytovací zařízení byl navýšen o 70 tis Kč.
 • Rezervovat a realizovat pobyt se slevovým voucherem je možné v termínu 15. 6. - 30. 11. (poslední noc se slevou je z 29.11. na 30.11.)
 • Vouchery jsou určeny fyzickým osobám - pro rodiny 2-6 osob, přičemž alespoň jedna osoba musí být starší 18 let.
 • "Chci svůj voucher" - vyplňte v této záložce všechny rodinné příslušníky, kteří s Vámi pojedou na dovolenou do jižních Čech - včetně dětí.
 • Sleva je poskytnuta ve výši 30 % z ceny na ubytování na osobu a noc, max. 300 Kč za osobu a noc (sleva je poskytována pouze na ubytování, nikoliv na stravu a další služby)
 • Každý vygenerovaný voucher může být uplatněn pouze jednou.
 • Pro dodatečné úpravy voucheru kontaktujte infolinku 380 421 228 - úprava informací u uvedených osob, výměna za jinou osobu a odebrání osob. Přidání osob do vygenerovaného voucheru není možné. 
 • Příspěvek od zaměstnavatele (FKSP) - je možné jej uplatnit po dohodě s vybraným ubytovacím zařízením, které však musí vystavit navíc fakturu. První fakturu na právnickou osobu (vašeho zaměstnavatele) na částku, kterou vám váš zaměstnavatel přispěje. Druhou fakturu na vás na ubytované (na fyzickou osobu), kde bude vyčíleno, kolik zbývá doplatit po příspěvku zaměstnavatele > 30% slevu lze nárokovat od ubytovacího zařízení až na tuto zbývající částku, nikoliv na částku celou.
 • Slevový voucher od Jihočeského kraje NELZE KOMBINOVAT s voucherem do lázní od Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Je na zvážení každého zájemce, kterou slevu využije. Informace a vouchery do lázní od MMR ČR naleznete na této adrese.

 

Postup získání slevového voucheru na ubytování

 1. Vygenerujte si svůj voucher prostřednictvím těchto webových stránek.
 2. Voucher se slevovým kódem Vám bude zaslán na uvedený e-mail.
 3. Vyberte si do 48 hod od získání voucheru jedno z ubytovacích zařízení tady na webu, které akceptuje tyto slevové vouchery a zarezervujte si ubytování ve vybraném termínu. Při rezervaci vždy neprodleně nahlaste kód svého voucheru.
 4. V případě, že si ubytování nestihnete ve stanoveném čase rezervovat, Váš slevových voucher propadá a musíte si zažádat o nový.
 5. V případě, že si ubytování rezervujete ve stanoveném čase, přijde Vám informační e-mail.
 6. Užijte si pohodovou dovolenou v jižních Čechách!

 

Ubytovací zařízení přijímající slevové vouchery na ubytování         

Do projektu jsou zapojována především ubytovací zařízení, která byla postižena krizí v souvislostí s pandemií Covid-19, která bojují s nízkou obsazeností, mají:

 • min. 5 pokojů a zároveň min. 10 lůžek,
 • celoroční provoz,

a která spolupracují s příslušnou turistickou oblastí, ve které se nachází.

Předpokládá se zapojení min. 200 ubytovacích zařízení. Není však vyloučeno, že se budou v průběhu letní i podzimní kampaně připojovat další ubytovací zařízení. Akce není aplikována plošně v rámci celého Jihočeského kraje, ale dle zmíněných podmínek výše.

Vlastníte ubytovací zařízení, splňujete podmínky a rádi byste zapojili do tohoto projektu? Kontaktujte produktového manažera turistické oblasti, ve které se nacházíte. Kontakty nalezne ZDE. Zapojení do projektu není podmíněno finanční úplatou.

 

Slevové poukazy na atraktivity

Od 1. 6. 2020 mají možnost získat všichni návštěvníci regionu, kteří jsou ubytovaní na 2 a více nocí v některém ze zapojených ubytovacích zařízení (přehled ZDE), slevové poukazy na vstupy na atraktivity. Přehled atraktivit poskytujících slevy naleznete na tomto webu.

 

Postup pro získání slevového poukazu na atraktivity

 1. Vyberte si na našem webu, jakou atraktivitu byste rádi navštívili.
 2. Sdělte Váš zájem na získání slevového poukazu na recepci nebo pověřenému personálu ubytovacího zařízení, kde jste ubytování.
 3. Recepce nebo pověřený personál Vám dle Vašich požadavků vytiskne, orazítkuje a podepíše požadované množství slevových poukazů na vybrané atraktivity.
 4. Se slevovým poukazem přijdete na pokladnu dané atraktivity a předložíte pro získání slevy.
 5. Užijte si skvělý den v jižních Čechách!

 

Vlastníte ubytovací zařízení a rádi byste Vašim hostům nabídli možnost získání slevových poukazů? Kontaktujte produktového manažera turistické oblasti, ve které se nacházíte. Kontakty nalezne ZDE. Zapojení do projektu není podmíněno finanční úplatou.

Vlastníte atraktivitu a rádi byste nabídli slevu pro získání většího počtu návštěvníků? Kontaktujte produktového manažera turistické oblasti, ve které se nacházíte. Kontakty nalezne ZDE. Zapojení do projektu není podmíněno finanční úplatou.

 

Nevíte si rady? Kontaktujte naši INFOLINKU:

 • tel. číslo: 380 421 228 
 • e-mail: infocentrum@jccr.cz
 • NOVĚ POUZE PONDĚLÍ - PÁTEK
 • každý den od 8:00 do 16:30 

 

Jihočeská centrála cestovního ruchu

 • příspěvková organizace Jihočeského kraje
 • B. Němcové 1824/8, 370 01 České Budějovice
 • více na: www.jccr.cz nebo facebooku JCCR