Novohradská galerie Koželužna

Nové Hrady Kat. číslo: krhdz9

Novohradská galerie Koželužna přeje umění na Novohradsku Galerie Koželužna v Nových Hradech je galerií městskou, avšak s více jak regionálním přesahem. Od jara do Vánoc se zde konají samostatné či skupinové výstavy, na kterých se představují umělci z Novohradska, jižních Čech nebo z České republiky, několikrát i výtvarníci z dalších států Evropy. Pro léto 2020 je k vidění výstava s aktuálním tématem a názvem „a VODU, znáte?“, na které se podílí 25 umělců či nadšenců pro výtvarné umění. Výstava je prodejní a částečně i benefiční, neboť poměrná částka z prodeje obrazů bude věnována na zvelebení Terčina údolí ve spolupráci s místním okrašlovacím spolkem. Rozmanitost výstavy jistě uspokojí každého návštěvníka nejen samotnou výstavou, ale i prohlídkou zajímavého a příjemného interiéru galerie a přilehlého dvorku, kde je možné v klidu pročíst výtvarné katalogy a vypít kávu. Na druhou polovinu léta je plánovaná výstava obrazů Markéty Mazancové, která je velmi zajímavou a originální malířkou abstrakce a velkých pláten. Její obrazy se dostaly již několikrát za hranice republiky a její malba zraje jako víno. Galerii Koželužnu najdete cestou z náměstí směrem ke státnímu hradu a protože je galerie trochu „zasunuta“ do zástavby, pomůžou Vám na cestě informační cedule.

Galerie je otevřena: červen / st, so, ne, 10–16 h / červenec a srpen / út-ne, 10–16 h / září / út, čt, 13–16h, so, ne 10–16 h.

Kontakty: Galerie Koželužna, Komenského 398, Nové Hrady, tel.: 602 150 208, kic@novehrady.cz, www.kicnovehrady.cz/Koželužna, fb@galerieKozeluna

Nové Hrady