Od 30. 11. 2020 není možné získat slevu na ubytování ani zlevněné vstupenky

Prohlídky s ochutnávkami ve výrobně karamelu

Karamelový sen s.r.o. Kat. číslo: 4pere3

Prohlídky s ochutnávkami od pondělí do neděle přímo ve výrobně/karamelovně

Komentované prohlídky s ochutnávkami je nutné rezervovat na níže uvedeném e-mailu info@ceskykaramel.cz nebo na telefonu +420 723 550 005.

  • Vstupné 100 Kč, sleva 100 % při použití kupónu
  • Doba trvání cca 60 min.
  • K dispozici jsou letáčky s informacemi o tekutém karamelu i v 9 jazykových mutacích
  • Maximální počet lidí v jedné skupině 20
  • Možnost parkování přímo před karamelovnou v průmyslovém areálu bývalého Ambitu

Jak v Českém Krumlově tekutý KARAMEL na svět přišel? Tento příběh, skoro až pohádkový, se v rodině Ireny a Vaška Kalkušových začal psát již dávno. Dlouhé roky si vyráběli tekutý karamel k dochucování různých nápojů a jídel. Svou specifickou chutí osvěží studené i teplé alko i nealko nápoje, zpestří ovocné i zeleninové saláty, dosladí kaše či poháry, dochutí některé omáčky i masa. Tahle dobrota oslnila jejich přátele do té míry, že se manželé Kalkušovi koncem roku 2012 rozhodli nenechat si ji jen pro sebe a karamel vyráběný ručně dostali i do legislativy svou Českou cechovní normou. Navíc svou ruční výrobu tekutých karamelů postupně rozšířili a k Českému karamelu tak přibyl Českokrumlovský karamel od Vaška s různými chuťovými variacemi. Například kávový, kakaový s vanilkou, různé bylinkové, slaný chilli karamel s rozmarýnem či Evin mls – sušené ovoce v karamelu. Šupinky pravého zlata se zase třpytí v karamelu Zlatém …

Tuto místní specialitu, oceněnou porotci mnoha soutěží včetně mezinárodní, máte možnost zakoupit v Infocentrech a na vybraných místech v Českém Krumlově, která najdete na mapě na jejich webu. Navštívit můžete i jejich karamelovnu, kde všechny voňavé procesy probíhají. Najdete ji pouhých 15 minut chůze od historického centra.

Karamelový sen s.r.o.