Slevy na těchto webových stránkách již nejsou platné, v roce 2021 můžete získat slevu na dovolena.jiznicechy.cz

Prohlídky Českého Krumlova

Náměstí Svornosti Kat. číslo: 4btsvl

Pojďte s námi poznat jedno z nejkrásnějších míst světa. Připravili jsme pro Vás řadu tématických prohlídek.

NA HISTORICKÉ PROHLÍDCE uslyšíte vše o historii renesančního Krumlova. Projdeme si nejkrásnější místa historického centra Českého Krumlova a nakonec se dostaneme na hrad a zámek Český Krumlov. Řekneme Vám, proč nebyl Český Krumlov nikdy přestavěn a zůstal renesanční až do dnešních dnů, dozvíte se, jak bohatly jednotlivé šlechtické rody, nebo Vám povíme to nejdůležitější o gotice, renesanci a baroku.

NA PIVNÍ PROCHÁZCE Vás seznámíme s dějinami nejoblíbenějšího nápoje v České Republice. Projdeme se středověké uličky a podíváme se do míst, kde se v minulosti vařilo pivo. Dozvíte se, kdo měl v minulosti právo vařit pivo, řekneme Vám, jak středověké pivo chutnalo a zjistíte, kde a kdy vzniklo v Čechách nejslavnější pivo na světě.

Na prohlídce ČESKÝ KRUMLOV VE 20. STOLETÍ se zaměříme se na události, které definovaly 20. století v Československu a ukážeme si je na konkrétních příkladech v Českém Krumlově. Budeme mluvit o příjezdu Adolfa Hitlera do Českého Krumlova, povíme Vám o rodině Schwarzenbergů a jejich postoji k nacistům a řekneme Vám vše o židovské komunitě v Českém Krumlově. Vše doplníme dobovými fotografiemi.

NOČNÍ PROHLÍDKA je kombinací historie, legend a duchařských příběhů. Po setmění použijeme přenosný projektor a promítneme Vám dobovém fotografie na zdech místních domů. Užijte si večerní město, které bude v době prohlídky téměř bez turistů. Ideální začátek prohlídky je 20:00.

DÉLKA PROHLÍDEK je od 1,5 do 2 hodin.

ZAČÁTEK PROHLÍDEK je náměstí Svornosti před informačním centrem (GPS 48.810784, 14.315282).

Váš průvodce bude držet v ruce červený deštník.

Prohlídky rezervujte na telefonu +420 724 858 907, nebo emailem info@prohlidkyceskykrumlov.cz.

CENY PROHLÍDEK po 30% slevě: 1–5 osob – 960 Kč 6–10 osob – 1100 Kč 11–35 osob – 1240 Kč

Náměstí Svornosti